Ричард Ајоади од IT crowd сега го води шоуто за иновативни гаџети – Gadget Мan

во Хардвер

Познат по улогата на култниот гик од телевизиската комедија IT Crowd, Ричард Ајоади, или барем така тој мисли дека се изговара името, како нови водител ја започна втората сезона од британското шоу за гаџети, Gadget Man. Тој го замени актерот Стивен Фрај кој ја водеше првата сезона. Иако шоуто на Channel4 е наменето само за британската публика, на YouTube може да се најдат сите епизоди. Г. Ајоаде имаше незаборавна улога како Морис Мос во IT Crowd бидејќи и самиот е гик, што го прави одличен водител на вакво шоу во кое се истражуваат сите нови хардвери, гаџети и паметни уреди од Google Glass и паметни велосипеди до сајборзи.

[youtube]GBC8da6F5Io[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk