Работата на Battleborn прекинува на есен

во гејминг

Иако крајно различна игра, Battleborn ја имаше несреќата да биде перципиран како Overwatch клон и, работите да бидат полоши, излезе релативно блиску до гигантот на Blizzard.

Ваквата поставеност на настаните дефинитивно не помогна и тимот зад играта проба да привлече што повеќе играчи преку имплементирање најразлични стратегии. Првин, ја понуди играта со длабоки попусти, нешто што ретко се случува во првата година на животот на AAA игрите. Потоа, ја втурна основната игра во Humble Bundle пакет од игри, па воведе микро трансакции. Ова, се чинеше како последниот клинец во ковчегот и бројните корисни надградби и надополнувања не можеа да ја вратат Battleborn во светот на живите, дури ни кога играта стана бесплатна за играње.

„Од оваа недела, нема да има повеќе борбени планови, ниту пак се планира содржина по есенското надополнување“, изјавува креативниот режисер Ренди Варнел и објаснува играта ќе продолжи само да функционира и да се одржува до догледна иднина, но не и со нови содржини.

„Сум бил скоро целосно посветен на Battleborn уште од 2012 година и, на некој начин, и многу порано од тоа, дури од 2009“, се присетува Варнел „Ова е долг труд во кој е вложено многу љубов со добрите пријатели од Gearbox и сум горд што го споделив патувањето со вас, нашата заедница. Вашиот дух и лојалност биле константна инспирација за тимот во Gearbox.

Како дополнителна благодарност, тимот ги наградува фановите со код за еден нов изглед на Deande. SHIFT кодот треба да се активира до 2.октомври, директно преку играта.

ZKK33-FT59R-KCK3S-XCR33-B56HB

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

АЛОЗИС КОМУНИКЕЈШНС Д.О.О.Рим, Р.Италија - Подружница Скопје Р.Македонија

Senior Full Stack Java Developer

Personas Recruiting

Senior Java Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk