Python со Костадин Ристовски: Google Trends со Python

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Со помош на податоците од Google Trends може да анализираме различни клучни зборови (keyword), но и да споредиме каков е интересот за нив во различни региони.

Ова може да ни помогне да носиме подобри и поинформирани одлуки.

Ова видео е трет дел од туторијалите фокусирани на Google Trends со библиотеката pytrends и е фокусиран на споредба на клучни зборови во различни региони.


Напомена – текстот го напиша Костадин Ристовски, тој е автор и на туторијалите.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments