Прв поглед на новите BlackBerry Curve, Тorch 2 и Dakota

во Мобилни

BlackBerry Dakota е нов телефон кој има 2.8-инчен екран со 640×480 резолуција, и кој работи на допир. ЌЕ има 5 мегапиксели камера со LED блиц, 4 GB меморија, 768MB RAM и 3G Wi-Fi тетеринг. Има магнетометар, акцелометар, сензор за далечина, microUSB порт и е 10.56 mm тенок.

BlackBerry Curve, со работно име Аpollo, е 11 милиметри тенок, ќе има HVGA 480×600 екран со 5 мегапикселна камера, GSM/GPRS/EDGE, HSPA 7.2Mbps радио, GPS, 512MB RAM, 1050 mAh батерија, Tavor MG-1 800MHz процесор и работи на BlackBerry OS 6.1.

Torch 2 е 14.6 мм тенок и ќе има 1.2 GHz процесор, 3.2-инчен 640×480 екран, 512MB RAM и 8 гигабајти меморија, GSM/GPRS/EDGE, GPS, 5 мегапиксели камера, 1300 mAh батерија. Ќе работи на BlackBеrry OS 6.1.

(via Boy Genious Report)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments