Проширете го вокабуларот со Underline

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб

Underline е две-во-едно решение за подобро учење, а со тоа и проширување вокабулар за одреден јазик.

Се работи за апликација за паметен телефон и за ектензија за прелистувач, како Chrome, Opera, или Edge. Секојпат кога читате некој текст преку прелистувачот и наидете на некој збор кој не ви е познат, можете да го селектирате и да го запомните зборот, за да кога ќе ја покренете апликацијата да почнете да го вежбате тој збор, но и сите други кои сте ги вметнале во архивата на овој начин.

Преку апликацијата, правите флеш карти од сите зборови и ги учите преку еден од пет понудени режими. Паралелно со ова, имате на располагање и изговор за секој од зборовите.

Underline ви стои на располагање како апликација за Android системите и како екстензија за Chromium заснованите прелистувачи.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments