Project Starline видео чет во 3Д

Avatar img-thumbnail img-circle

во Свет

Project Starline е проект на Google кој наликува на сервис за видео разговор во виртуелната реалност, само што нема очила за виртуелна реалност. Технологијата која го овозможува ова е дисплеј базиран на светлина кој креира волумен и длабочина.

Станува збор за следна генерација на видео разговори во „говорница“ кои ќе овозможат креирање на 3Д-модели на соговорниците. Ова овозможува соговорниците да добијат впечатокот како да се еден наспроти друг.

Повеќе податоци за Starline ќе добиеме подоцна оваа година.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Project Starline видео чет во 3Д appeared first on […]

види ги сите огласи на kariera.it.mk