Најверојатно знаете дека две од најголемите технички компании денес, Apple и Microsoft се она што се денес во еден дел поради она што го „собрале“ од Xerox. Компаниите имаа можност да го видат и потоа да го доразвијат графичкиот кориснички интерфејс.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments