Повлечи-и-спушти слика во Google Docs

во Совети

Моментално оваа новина функционира само со последните верзии на прелистувачите Chrome, Firefox и Safari, но е најавена поддршка и за останатите.

Во секој случај, овие веб базирани алатки, дали Google Docs, или конкурентните Zoho и Docs.com стануваат се покомплетни алатки кои можат да во секојдневната работа. Се разбира не се Word но напредуваат…

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk