Популарните YouTube канали за само една година ги дуплирале милионите прегледи

во Веб

Најпопуларните канали на YouТube вртоглаво ја зголемуваат својата публика. Во последната година најгледаните 100 канали повеќе од двојно го зголемиле бројот на прегледи. Така споредбата на јануари 2013 година и јануари 2015-та, покажува 7 милијарди прегледи во 2013-та, наспроти 14,7 милијарди прегледи оваа година, вели Tubefilter.

Најголеми канали на Youtube се Funtoys Collector, PewDiePie, Тејлор Свифт, Get Movies и LittleBabyBoom. Со оглед на тоа дека три од топ петте каналите на YouTube се за деца, а еден е за гејминг кој сепак привлекува помлада публика, не е никакво изненадување заложбата на YouTube да го направи сервисот побезбеден за децата.

Tubefilter со оваа објава го започна сервисот кој ќе овозможи неделно и месечно рангирање преку податоци кои ги обезбедува OpenSlate. Според најавата, новите податоци ќе бидат достапни секој петок.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk