Погледнете го трејлерот за Call of Duty: Modern Warfare 3

во Софтвер

Гејминг студиото Infinity Ward го објави трејлерот од Modern Warfare 3 за да ја загрее атмосферата пред 8-ми ноември кога новото продолжение на најпопуларната FPS игра Call of Duty ќе се појави во продавниците.

Трејлерот за „тројката“ е коплетно различeн oд сите други трејлери на претходни предолженија. Додека претходно трејлерите се фокусираа на визуелните моменти и гејмплејот со сцени од играта, овој и еден трејлер за Black Ops се со мото „Секој од нас го има војникот во себе“ и ги истакнуваат разните гејмери (и стилот на играње) покажувајќи дека дека Call of Duty полека станува мултиплеер игра. Кој знае, можеби следното продолжение ќе ги следи трендовите и ќе биде комплетно онлајн?

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk