Погледнете го OLED тунелот на LG

во Хардвер

Корејската компанија LG на IFA 2016 во Берлин за презентација на можностите на своите телевизори креираше тунел од OLED телевизори. Составен од 216, 55-инчни телевизори, тунелот е долг 15 метри. Посетителите во него можат да уживаат во прикази од подводниот свет и небото.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments