Погледнете ги 125-те YouTube Play финалисти за изложба во Гугенхајм

во Свет

Oд вкупно 23.000 видеа од 91 земји се одбраа 125 финалисти кои можете да ги погледнете на YouTube Play каналот. Само 20 ќе се најдат изложени во Гугенхајм музејот.

На кратката листа можат да се најдат навистина интересни уметнички видеа, има документарци, анимации, музички видеа, приказни, експериментални… испратени од фотографи, режисери, студенти, композитори…

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments