Подкаст: Skills that pay the bills – Е-бизнис

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Skills that pay the bills е подкаст на Радио МОФ. Подкастот, разработува теми како претприемништво, младински вештини, самовработување, иновативност, маркетинг, состојба со родовиот јаз во приватниот сектор и слично. IT.mk не учествува во креирањето на содржината, но веруваме дека овие теми се важни и треба да ги споделиме со читателите.


Темата во оваa епизода на Skills that pay the bills е е-трговија. Гости во оваа епизода се Нина Ангелова, основачка на Grouper.mk; Стефани Петковска од Kupikniga.mk; Драган Јосифовски од Paket.mk и професорот Мијалче Санта од Економскиот Факултет. Гостите ги раскажуваат своите приказни за основањето на платформите, како и причините кои ги натерале да отворат онлајн продавници.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk