Побрзо читање со Jiffy Reader

Дали знаевте дека кога при читањето селективно се привлекува вашето внимание на одредени делови од реченицата, ние тежнееме да создаваме празнина која нашата психологија е програмирана да ја пополни? Ние не знаевме, но пријатно се изненадивме од разликата кога пробавме да ги прочитаме следните два текста.

При автоматско здебелување на одредени букви во зборови се прави споменатата селекција и читањето станува значително побрзо и подинамично.

Навистина функционира, а најдоброто од сè е што процедурата е автоматизирана и се испорачува преку екстензијата Jiffy Reader.

Откако ќе ја инсталирате екстензијата, истата ќе биде вдомена во прелистувачот и лесно ќе можете да ја активирате услугата за да започнете малку поразлично читање на текстовите кои ги наоѓате на вашите често посетувани страни.

Пријатно и побрзо читање!

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Digilink Konsalting

Java Script Developer

Matrix Global

QA Engineer

Matrix IT Global Services Macedonia

Marketing Strategist

види ги сите огласи на kariera.it.mk