ИТ Настан: Musala Soft го најави овогодишното издание на Meet the Masters конференцијата

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Мусала Софт ја најавува конференцијата Meet the Masters by MUFFIN, конференција за технологии, иновации и меки вештини. Настанот ќе се одржи на 17.11.2018 во City Hall Center.

Keynote спикер на конференцијата е Peter Kriens кој ќе ја претстави тематаBuilding modular IoT with bundles. Most importantly, it works!“. Peter Kriens има долгогодишно програмерско искуство за големи компании како Ericsson, Intel, Adobe и многу други.

Освен тоа, на настанот ќе ја проследите фамозната битка на двата програмски јазици Java и .NET, на која искусни ИТ специјалисти од Мусала Софт ќе се спротистават во вербален двобој. Дополнително, на конференцијата ќе има предавања и панели за дискусија за следниве теми: Project Delivery, Declarative programming, Quality Assurance.

Meet the Masters by MUFFIN е годишна конференција, организирана од софтверската компанија Мусала Софт. Настанот, секоја година има за цел да обедини стотици софтверски инженери, ИТ професионалци и најдобри предавачи од сферата на технологии, иновации, трендови, процеси и меки вештини (soft skills).

Влезот на настанот е бесплатен, со задолжително регистрирање на веб страната.

Meet the Masters by MUFFIN нуди можност за сите посетители да се стекнат со знаење, нови вештини од ИТ областа и да поминат ден исполнет со дружба, игри и многу награди.


Напомена: IT.mk е медиумски партнер на настанот.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments