Пет работи кои би требало да ги знаете во пресрет на новата сезона за Fortnite

Новата сезона им се заканува на сите Fortnite фанови, а ова се пет работи кои треба да ги знаете за да подобро се подготвите за неа!

  • Шестата сезона од второто поглавје за Fortnite (Fortnite Chapter 2 Season 6) ќе започне на 16 март, вторник.
  • Сезоната се почнува со, верувале или не, наративен соло настан преку кој се открива крајот на патешествијата на агентот Џоунс. Мисијата се вика Zero Crisis Finale.
  • Се препорачува да ги потрошите сите Gold Bars кои ги имате присоберено до сега затоа што ќе бидат изгубени со започнување на новата сезона. За таа цел, егзотичните оружја низ островот се продаваат со значителeн попуст.
  • Не заборавајте да ги завршите и квестовите за Мандо, како би добиле малку поразличен скин. Паралелно со ова, доколку ги завршите епските квестови за Fishstick или Lovely ќе добиете Breathless Blades Pickaxe неколку дена по започнување на новата сезона.
  • Новата сезона ќе чини 950 V-Bucks или „бесплатно“ доколку се претплатите на Fortnite Crew (таквата претплата чини 600 денари, а добивате и нов скин, како и 1000 V-bucks за трошење
Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments