Пешачете со Eco Pedometer

Avatar img-thumbnail img-circle

во Софтвер

Eco Pedometer e Android апликација која ви ја препорачуваме доколку секојдневно пешачите или пак ви е потребна правилна мотивација за да започнете со оваа здрава навика.

Eco Pedometer ги брои вашите чекори како и калориите кои ги трошите. Но, апликацијата е добра и за уште една работа. Имено, за секој чекор што ќе направите, добивате повратна информација за количината на неослободен јаглероден диоксид. Па така, според апликацијата, со секои илјада чекори што ќе ги направите, всушност намалувате емисии на јаглерод за 176 г.

Со сервирање вакви податоци, апликацијата, сметаме, врши одлична работа за мотивирање на пешачите. Дополнително, можете да си поставувате дневни цели и да бидете наградувани со достигнувања, односна значки, секојпат кога ќе остварите одредена дневна цел.

Преземете ја апликацијата тука!

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Пешачете со Eco Pedometer appeared first on […]