PayPal го тужи Google за мобилното плаќање

Во тужбата се вели дека Бедиер „ги води целите на Google за технологии за продажба и сервиси на продавачите“ и „заедно со Google ги бесправно присвоија трговските тајни на PayPal“.

Според PayPal, Бедиер пренел дигитални документи за стратегии за мобилно плаќање и стратегија за плаќање со не-PayPal компјутери неколку дена пред да отиде во Google во јануари оваа година.

Се уште нема коментар на Google и Осама Бедиер.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments