Овозможете YouTube коментари за видеа во кои таквото нешто е оневозможено

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Одредени јутбери ја оневозможуваат опцијата за коментирање на YouTube видеа. Без да навлегуваме во причините зошто, има одредена група корисници кои гледаат на ова како на напад против слободата на говорот.

Како екстензија за прелистувачите Chrome и Firefox, Kament автоматски детектира кога на некое YouTube видео што го гледате се оневозможени коментарите. По детектирањето, инстантно се активира и вметнува нов оддел за коментари под видеото. Но, за да можете да оставате и читате туѓи коментари, мора и вие и останатите да ја имаат Kament екстензијата и да се логирани во вашата сопствена Google сметката.

Преземете ја екстензијата за соодветниот прелистувач преку официјалниот сајт.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk