Овој викенд во Гоблин: Последен турнир од Hearthstone лигата пред финалето и поглед на новата експанзија

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг, ИТ.МК

Image courtesy of Hearthstone / Youtube

Овој викенд љубителите на Hearthstone ги очекува екстра забава во Гоблин. Освен последниот турнир од Хартстоун лигата пред големото финале, посетителите ќе може да анализираат и да теоретизираат околу картите од следната експанзија Kobolds & Catacombs.

Сите кои нема да учествуваат во лигата, а сакаат да играат, ќе можат да учествуваат во Fireside Tavern Brawl – A Spirited Competition.

Правилата за учество се стадардни и на учесниците веќе им се познати. Се игра стандард, 4-5 кола по швајцарски систем со Топ 4. Сите учесници ќе играат со 2 дека, по еден од две различни класи.
Победникот ќе биде подобар од 3 или со две добиени партии, по една победа со двата дека. За пријавување потребно е да испратите име, презиме и „battle tag“ на [email protected].

Турнирот ќе се одржи на 25 ноември, сабота и почнува 14:00 ч во Гоблин. Повеќе податоци на Facebook-страната на настанот.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments