Ова е празничниот хаос во магацините на Amazon

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб

Минатата недела со „Black Friday“ започна божиќната треска во САД и се чини дека нема подобра прилика за претставување на магацините на најголемата светска онлајн продавница Amazon од овој период. Business Insider имаше можност да ги посети магацините кои компанијата ги нарекува „fulfillment centers“. Во овој период Amazon има над милион испораки дневно, вработуваат дополнителни 80 сезонски работници кои работат и до 12 часа. Еве како изгледаат магацините Аmazon во најактивниот период:

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk