Проширената реалност е следната голема функција на паметните телефони. Google и Microsoft веќе неколку години тестираат кои се можностите на технологијата, а сега се приклучи и Apple.

Wingnut AR е стартап основан од режисерот на Lord of the Rings, Питер Џексон. Компанијата се обидува да го пронајде најпригодниот начин за раскажување во новиот медиум. Нивната прва соджина е видео долго околу една и пол минута, но ова е сосем доволно за да видиме дел од можностите и замислата на Wingnut.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments