Откривајте книги за бесплатно читање со Open Library

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Open Library е еден од петте сајтови кои ги препорачуваме за бесплатно читање книги. На располагање имате бројни бестселери кои ги „позајмувате“ на одредено време. Штом ги прочитате можете да ги вратите и позајмите некоја друга книга.

Од неодамна, откривме дека сајтот се има подновено со нов оддел. Преку Explore искуството со откривање книги е значително олеснето и книгите се вдомени низ навидум бесконечни дигитални полици. Можете да ги организирате делата според најразлични жанрови и интереси, а на располагање имате и солиден пребарувач и напредни опции за филтрирање на резулатите според најразлични параметри.

Пријатно читање!

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk