Откријте кој не сака да ви биде Facebook пријател

Facebook одбива да воведе опција која ќе прикаже кој ве тргнал од листата на пријатели бидејќи тоа ќе значи негативно корисничко искуство и многу, многу драма. Но, постои едноставна скрипта која ќе ви помогне да ги држите под контрола сите ваши стотина онлајн пријателства, и која ќе ви каже на кого да се налутите бидејќи не сака да биде во ваше друштво.

Unfriend Finder работи како додаток за сите прелистувачи. Најлесно се инсталира на Chrome, додека за Firefox е потребен Greasemonkey додаток. За Safari ќе ви е потребен прво Ninjakit, а за Internet Explorer ќе треба да го стартувате додатокот како букмарклет. Без грижа, сајтот на Unfriend Finder ќе го детектира вашиот прелистувач и ќе ви ги даде потребните линкови и инструкции за инсталирање на додатокот.

Откако ќе го инсталирате, ќе забележите дека сега на Facebook имате две нови менија со име Unfriends. Едното е десно горе до опциите за профилот, второто е лево под Events.

Тука, во Unfriends, ќе ви се прикажат сите луѓе кои ве тргнале од пријателите и за тие кои не сакале да прифатат ваше пријателство. Менито има и опции за подесување на нотификации, па кога некој нема да сака да ви биде пријател ќе добиете нотификација.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
17 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Alban
Alban
12 years ago

Jaka str

leon
leon
12 years ago

grda e aplikacijava.. ja imam koristeno.. nekoi sho me imaat prifateno, gi pisuva deka me odbile.. -.-

Logitech
Logitech
12 years ago

Добра е скриптата само кај мене нема нема укоче фејсбукот и морам да го деактивирам па пак да го активирам.

Logitech
Logitech
12 years ago
Reply to  Logitech

да ја* :)

Jantra
Jantra
12 years ago

Moze da mi dadete link od stranata za google chrome ? Fala odnapred :)

Дедо Мраз
Дедо Мраз
12 years ago

Работи без проблеми.

Дедо Мраз
Дедо Мраз
12 years ago

Работи без проблеми.
Еве ја екстензијата за Хром, https://chrome.google.com/webstore/detail/lfhmggm… но за да работи треба да се најавите и да ја активирате.

...
...
12 years ago

а шо се замарате???

antifragility
antifragility
12 years ago

Користам вакви скрипти речиси две години и Анфренд Фајндер е најдобра од сите.
Инаку од искуство, најмногу од луѓето што ме тргнуваат од листа на пријатели се тие што ме знаат и/или ме додале. Да немав ваква скрипта ќе мислев тие што ми се помалку познати/непознати и кои јас сум ги додал се тие кои што ќе се “дрзнат“ да ме избришат. :)

ivana
ivana
12 years ago

Interesno :) jas instalirav :D

Vlatko
Vlatko
12 years ago

Error 500 – Internal server error

Un problème inattendu est survenu.
Veuillez réessayer ultérieurement.

NE BIVA NI PRVO HOME POSLE DOWNLOAD

@ZdravkoM
12 years ago

Одлично е, и јас го користам можеби 3 месеци, ти кажува и каде си пратил friend request, кој го деактивирал профилот…

@pincetaman
12 years ago

од линкот :

Error 500 – Internal server error

Un problème inattendu est survenu.
Veuillez réessayer ultérieurement.

ilce
ilce
12 years ago
Reply to  @pincetaman

odi na stranata i ne klikaj odma na download tuku prvo na home pa posle download

dragan
dragan
12 years ago
Reply to  ilce

ova go iam 1 godina :D

Петар
Петар
12 years ago

повеќе од 6 месеци го користам. доста моќно :)))

IT.com.mk
Admin
12 years ago
Reply to  Петар

Eпа зошто не споделиш? Sharing is caring. :P