Откриени датумите за огромната летна распродажба на Steam

Како и секоја година, предвреме се открија датумите за една од најголемите распродажби на игри на Steam. Летната распродажба ќе започне на 25 јуни и ќе трае две недели, сè до 9 јули.

Веста првин беше откриена и споделена на SteamCn, кинески сајт на Steam фанови, а подоцна потврдена од Steam Database, како и дополнително поддржана од неколку други извори.

Пред распродажбата, Steam обично испраќа мејлови до развивачите, ги известува за претстојната распродажба и им дава доволно време да ги дефинираат попустите на нивните игри, замолувајќи ги притоа да не откриваат детали за датумите. Оваа молба, како што сме сведоци секоја година, секогаш паѓа на глуви уши и гејмерите точно знаат од кој датум можат да го започнат процесот со банкротирање.

Инаку, и Epic Store ја започна нивната прва голема распродажба.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments