Oфицијален трејлер за филмот Assassin’s Creed

во гејминг, Свет

Карактерот Калум Линч (во чија улога е актерот Мајкл Фасбендер) преку револуционерна технологија која открива спомени во гените се навраќа во 15-от век во Шпанија, кај неговите предци за да дознае дека потекнува од мистериозно тајно друштво, Assassins, преку чие знаење и моќ ќе треба да ја совлада организацијата на темпларите.

Филмот, кој е изработен според популарната игра Assassin’s Creed ќе биде во кино салите од 21-ви декември, 2016-та.

FYI, Мајкл Фасбендер е исто така главен глумец во филмот за Стив Џобс.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments