Обединете ги сите книги со The Library

The Library e интересна апликација која е замислена да ви помогне при читањето на вашите омилени книги.

Секоја книга што ја читате или планирате да ја читате ја вметнувате во апликацијата The Library преку посебни урнеци, од кои подоцна се нудат кратки информации за книгата, првенствено извлечени од сајтови како Goodreads, Readwise, Shortform.

Паралелно со ова, можете да истакнувате и сочувувате најразлични цитати и забелешки за книгите што ги читате, да си поставувате месечни и годишни цели, и многу повеќе!

The Library се одликува и со мрачен режим и иако нѝ се допаѓа ваквиот начин на организација, сепак сметаме дека цената од 6 долари е премногу висока за да ги оправда работите кои можат да се најдат тука, особено кога ќе се земат во предвид значително покомплексните алтернативи, како Hardcover, или Bookly.

Повеќе информации за апликацијата можете да најдете тука!

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk