Ново на Twitter, 360 видео

Најпопуларниот микро-блог, Twitter неодамна додаде можност за интерактивни 360-видео содржини.

„Можете да ги погледнете 360-видеата на најинтересните издавачи и да разгледувате што се случува околу нив. Ќе може одблиску да разгледате што гледаат најпознатите ликови и да одите зад сцената на ексклузивни настани.“, ветуваат од Twitter.

Засега оваа погодност се однесува на дел одбрaни објавување на содржина кои корисниците можат да ги следат. Слично како и кај останатите платфoрми кои нудат 360-видео корисникот ќе може да го промени аголот на гледање. Видеата ќе бидат одбележани со LIVE 360 ознака.

Видеата можат да ги прегледуваат сите корисници, но барем засега преносот е на одбрани партнери на Periscope. Глобалната достапност би требала да биде отворена до крајот на неделата, а веќе има листа на чекање, јави Periscope.

Twitter е последната платформа која по Facebook и YouTube ја нудат оваа услуга. Можеби подобро прашање е дали корисниците се заинтресирани за 360-видео, бидејќи друштвената мрежа бележи константен пад на активни корисници како и бројни скандали во последно време.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk