Новиот факултет ФИНКИ стартува Twitter профил

во ИТ.МК

Тоа што е интересно е што ФИНКИ како прв медиум за информирање го користи Twitter. Новиот факултет се уште нема сајт, ниту Facebook страна. Потврдено ни е дека Twitter профилите се официјални и дека сајтот и Facebook страна ќе се појават наскоро, заедно со други информации во врска со факултетот.

На Twitter сега имаат само два твита, за законското креирање на факултетот и информација дека ќе има место за 830 нови студенти. А како што може да се види го има и основното логото без текст и фонт.

Според Конкурсот за запишување на нови студенти, ФИНКИ е најголемиот технички факултет во РМ со 830 места за студенти во прва година.less than a minute ago via TweetDeck

Добивај известувања
Извести ме за
guest
5 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Јас
Јас
10 years ago

Дај боже само да не е на електро.

@kuzman0v
10 years ago

Каде ќе биде лоциран или уште ништо не се знае?

@macstr1k3r
10 years ago

http://www.sobranie.mk/ext/exporteddocumentdownlo

Елаборат најверојатно за пратениците пред да ја донесат одлуката за формирање на факултетот. Објаснето е убаво како би функционирал факултетот и дадени се предмети и пример порограма.
Напомена: програмава не е конечна.

Viktr Ars
10 years ago
Reply to  @macstr1k3r

Toa e oд 2009-та. Според луѓе од Финки тоа е како почетна идеја, имало уште неколку такви документи. Во секој случај наскоро ќе биде објавено што е како.

@macstr1k3r
10 years ago
Reply to  Viktr Ars

фала на додатното инфо

ит кариера

ATIS Software Factory

JavaScript Developer

Executive Search Consulting

Head of IT

Personal Programmer

Full Stack Java Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk