ИТ настан: Lynx Animation и Tab Tale ги бараат најдобрите развивачи на видеоигри

во гејминг, ИТ.МК

Lynx Animation Studios кои најверојатно ви се познати по анимираниот филм „Џон Вардар против Галаксијата“  и TabTale организираат натпревар. Натпреварот треба да ги пронајде најдобрите развивачи на видеоигри во Македонија.

Натпреварот е веќе отворен од 10. октомври, а пријавувањето на игрите ќе трае до 26. октомври. Потоа ќе бидат избрани победниците и доделени наградите на 28. и 29. октомври. Креаторите на најдобрите три игри ќе бидат наградени, а првонаградената игра ќе биде и издадена.

Заинтересираните можат да ги пријават своите игри на  [email protected], а за повеќе податоци контактирајте некој од организаторите нанивните  facebook-страници.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk