Ова и следните неколку видеа Никола ги посвети на работа со фајлови и фолдери. Запишувањето и читањето на содржини во фајлови е важен дел од програмирањето.

Во ова видео корисниците ќе научат да креираат фолдер; да поверат дели тој фолдер постои. Дел од туторијалот се и стандардните операции во фолдер како пребарување на фајлови во фолдер.

Вториот дел  од туторијалот е посветен на фајлови и работа со фајлови,  на пример креирање на фајл, бришење на фајл и запишување на податоци во фајл.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] второ видео за работа со фајлови во овој туторијал. Во претходното видео можевме да се запознаеме со креирање на фолдер и […]