MKстудент.com е дигитална библиотека за размена на материјали меѓу студентите

во ИТ.МК

„Поттикнати од големиот недостаток на соодветни наставни содржини како и немање соодветно место за нивна размена, се одлучивме да го создадеме mkstudenti.com”, се вели на веб сајтот.

Во моментов mkstudent.com функционира како што треба само на Google Chrome и Internet Explorer прелистувачите, a од сега и на Firefox односно на Firefox не ги листа e-книгите, материјалите и семинарските. Најверојатно тоа ќе биде средено кај новиот портал. Инаку, за да ги симнете материјалите ќе треба да бидете регистрирани корисници.

Можете и да додадете материјали во .pdf формат но не смеат да бидат од Wikipeda, помалку од 1.000 букви или материјали од колоквиуми и испити.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
10 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
www.MKStudent.com
www.MKStudent.com
11 years ago

Од сега MKStudent.com работи и за Mozilla Firefox. Идејата беше да го изградиме сајтот онаков каков што им треба на студентите. За тоа беше потребно пуштање на сајтот на интернет, за да се добие feedback од корисниците. Секој ден сајтот се корегира и надополнува, се додека не се ги задоволи потребите и барањата на нас студентите. Сите критики се добредојдени, и претставуваат мотивација за подобро :)
Ви благодариме
http://www.MKStudent.com

Ace
Ace
11 years ago

Legalni se materijalite?

tome
tome
11 years ago

не реков дека идеате е лоша. јас зборам од професионална изведба на страницата. како што гледам страницата е joomla. дали плугинот е краден или слично па не работи на mozilla то не знам. ја пробав страницата на chrome и работи, но сепак кога се прави нешто се тестира дали работи па доколку работи се пушта на интернет. прочитајте го тексто и можеби ке ме сватите што сакам да кажам. http://list.mk/koga-klient-vi-se-iljadnici-indivi… . кога некој ќе дојде прв пат на страница и виде дека не работи на mozilla појќе никогаш нема да се врати на страницата. голем процент ја користат mozilla па така да голем пропуст е што не работи. поздрав.

Ивана
Ивана
11 years ago

Секоја чест! Се надевам дека студентите ќе бидат расположени да ги постават своите материјали, како би се развила една голема мрежа материјали достапни за сите. Јас веќе поставив неколку материјали, а вие? :)

Горан
Горан
11 years ago

Браво! Идејата е одлична, секој студент се обидел да бара готови материјали на интернет, сега може да се најдат на едно место. Верувам дека не претставува проблем да се споделат некои книги, корисни материјали и слично.

cady
cady
11 years ago

Bravo decki, super ste! Imavme potreba od vakvo nesto! sekako deka e najlesno da s kritikuva.. so chrome se otvaraat super, idejata e za pofalba i sekako ima potreba od nasa poddrska, bidejki sepak e stranica koja treba da ni gi olesni studiite na nas, studentite. Bravo uste ednas i prodolzete taka!

Ангел
Ангел
11 years ago

Браво за идејата, супер е, верувам дека ке успеете до крај, а ние студентите сме тука да ви помогнеме , а со тоа и да си помогнеме себе си за да си го олесниме студирањето,
Идејата е за поздравување, продолжете со работа ја имате нашата подршка…

tome
tome
11 years ago

stranicata e katastrofa. nigde ne se prikazvaat materijalite. ideata e super ama realizacija 0 . kako mozi stranicata netestirana da ja pustat vo rabota. mkfail.

Виктор
Виктор
11 years ago
Reply to  tome

Страницата сеуште неработи за Mozilla Firefox, тоа е наведено во текстот. Пробајте отворете ја со Google Chrome, убаво работи. Верувам дека луѓето од тимот работат на случајот. Не е во ред само да критикуваме, напротив треба да ги охрабруваме ваквите авангардни идеи. Како што рековте фантастична идеа, само треба да се доработи.

ejnap
ejnap
11 years ago

bravo,bravo…no sekoj pat moze poveke!!!