MKD20 S02E04: Каде се македонските форуми и блогови за видеоигри?

во гејминг

Главна тема на овонеделната епизода на MKD20 се темата се македoнските форуми за гејминг и сајтови кои во целост се посветени на видеоигрите. Дискутираат и за тоа како најголем дел на сајтовите започнуваат од ентузијазам. За жал, недостаток од коментари и квалитетна дискусија набрзо го убиваат ентузијазмот кај поголем дел од основачите на овие сајтови…

Се разбира емисијата не ќе беше целосна без Diablo 3, World of Warcraft, Mass Effect: Andromeda и се чини ниту една емисија на MKD20 нема да биде комплетна без да се спомне Dark Souls. Вашето мислење може да го споделите на форумот на MKD20.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments