MKD20 S01E18: Homefront, Doom, Wildstar Destination Arcterra, StarCraft 2 Nova…

во гејминг, ИТ.МК

Сигурно сте чуле за 4K текстурите кои се толку многу добри и реални што ја надминуваат границата на што е игра и дигитален свет, а што реалност. Но, ако 4К гејмингот е неверојатно возбудлив, сепак дечките од MKD20 се согласуваат дека е премногу рано за вакви луди резолуции бидејќи е потребен неверојатен хардвер. Засега добрите конфигурациите се доволни за некои нови игри како Homefront, Doom, Wildstar Destination Arcterra и StarCraft 2 Nova.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments