Microsoft е изненаден од огромниот интерес за Xbox One X

во гејминг, Хардвер

Image courtesy of Microsoft

Можно е дел од децата да останат без својата омилена конзолаа оваа година. Microsoft јави дека компанијата произведува конзоли најбрзо што може, но интересот е огромен.

Компанијата неодамна започна со претпродажба на Xbox One X, и се обидуваат да произведат најмногу конзоли што можат, јави Dualshockers.

Со оглед на тоа дека најголемиот конкурент, PlayStation нема да има производ овие новогодишни празници, рекордната продажба на Xbox нема да биде изненадување.

Конзолата започна со продажба за 500 долари. На самиот почеток на претпродажбата компанијата понуди и помоќна верзија на конзолата. Xbox One X, која прв пат е претставена на Gamescom саемот во Келн. Ова се дел од игрите кои ќе бидат достапни на конзолата. Halo 5, NBA 2K18, Wolfenstein II: The New Colossus, ReCore: Definitive Edition, FIFA 18, Star Wars Battlefront II, Below.

Предност на конзолата ќе биде и компатибилноста на поодамна излезените наслови. Над 120 игри ќе бидат прилагодени за новата конзола.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments