Месец на гејминг во организација на МЕСА

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести, ИТ.МК

Епидемијата на коронавирус не стивнува, но благодарение на технологијата ова не значи дека друштвениот живот мора да престане. Од минатиот викенд започнаа есенски денови на гејмингот во организација на МЕСА.

„Autumn Gaming Month“ претставува најголем онлајн настан за видеоигри организиран во нашата држава. Видео игрите и еспортот се повеќе земаат замав на глобално и локално ниво, а поради Ковид-19 пандемијата претставуваат еден од најкористените начини на онлајн социјализација и извор на забава, велат од МЕСА

Веќе се одржаа натпреварите во Fortnite, но остануваат уште многу интересни и забавни видеоигри. Натпреварите продолжуваат веќе од среда со Clash Royale.

  • Clash Royale – 18 ноември (среда)
  • Counter Strike Global Offensive – 20 до 22 ноември (петок до недела)
  • Шах – 25 ноември (среда)
  • Dota 2 – 27 до 29 ноември (од петок до недела)
  • League of Legends – 4 до 6 декември (од петок до недела)

Натпреварите во целост се одржуваат онлајн и ќе бидат пренесувани во живо на Mesa Esport и на GG.TV.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments