МЕСА: Во Македонија се поставуваат темелите на електронските спортови

во гејминг, ИТ.МК

„Која е улогата не спортот во психолошкиот развој на младите и може ли да се спореди со традиционалните спортови“, ова е темата на првата емисија од областа на е-спортот во организација на МЕСА.

Гости во оваа емисијата е Тијана Ивановска, магистер психолог и поранешен капитен на Hearthstone тимот на Mischiveous и Александар Младеновски магистар по комуникологија.

„Конечно и во Македонија за првпат се поставуваат темелите на електронските спортови!! Нивното разбирање и протолкување во секојдневниот живот како и влијанието врз младите. Со огромно задоволство ви претставуваме една нова, различна емисија која е предводена од стручни и професионални лица на кои пред сè е-спортот им претставува пасија“, велат од МЕСА

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk