Марк Рајберт е основач на Boston Dynamics, тој сè уште работи и развива роботи. Во својот говор на TED, г. Рајберт го претстави новиот робот SpotMini, но зборуваше и за останатие роботи и предизвици со кои се соочува неговата компанија. Дел од говорот беше презентација на можностите на Spot.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments