Македонската „Odium to the Core“ излегува и на Nintendo Switch и Xbox One

Две работи нè радуваат највеќе на светот: пица и читање за успеси на македонски девелопери. Денес ќе зборуваме за второто. Mакедонското студио зад Odium to the Core продолжува со полна пареа и агресивно пласирање на нивниот продукт на што е можно повеќе платформи.

„Овој Божиќ, Odium to the Core доаѓа на Nintendo Switch и Xbox One“, се чита од официјалната изјава на студиото Dark-1. Па така, доколку се кликнете тука, ќе забележите дека предвремените нарачки веќе се овозможени за верзијата за Nintendo Switch. Играта чини 5 долари, а официјално излегува на 25.декември.

Во случај сѐ уште да не сте го пробале овој инди хит, ви препорачуваме да тркнете до Indie Gala и да го проверите нивниот Hump Day пакет од игри. За околу 200 денари добивате осум игри за PC. Една од нив е и, претпоставувате, Odium to the Core. Во случај да не сте сигурни дали е ова игра за вас, прочитајте ја нашата рецензија и интервјуто со студиото Dark-1.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments