Македонската FourSquare заедница ја отклучи Swarm значката

во ИТ.МК, Мобилни

Во ТЦ Рамстор денеска повеќе од 110 FourSquare-џии се чекираа во периодот од 13:00-16:00 часот, докажувајќи го потенцијалот на оваа интерактивна алатка и нејзините можности. Како на пример, самоиницијативното групно организирање и дружење меѓу корисниците…

На #4sqmkswarm-от имаше и доста интересен момент, слаткарницата Stella им излезе во пресрет на сите оние кои ќе го покажеа Swarm беџот и им понуди 50% попуст на кафе и сладолед. :)

Покажете ја вашата Swarm значка во Stella (TЦ Рамстор) за да добиете 50% попуст на кафе и сладолед. Важи само на 26.02.2011. #4sqmkswarmless than a minute ago via Seesmic for Android

Го поздравуваме иницијаторот на овој собир – @365commk – и се надеваме дека набрзо ќе следат уште вакви настани и FourSquare походи.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
6 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Damjan Arsovski
11 years ago

Слична на онаа од Твитер. :)

Damjan Arsovski
11 years ago
Georgij Golaboski
Georgij Golaboski
11 years ago

хаххахахха #mkfail за коментароф над мене!!!
а и за целава организација #mkfail , се посрафте у гаќи од среќа за беџот. :/ :D

mariomako
mariomako
11 years ago

Што е тоа foursquare ?

IT.com.mk
11 years ago
Reply to  mariomako

Читни го овој текст, на крај има и видео за локацискиот сервис – http://it.com.mk/interesni-foursquare-biznis-idei

gocemitevski
gocemitevski
11 years ago

#mkfail