Луди фанови успеаја да го пронајдат Millennium Falcon на Google Maps

Avatar img-thumbnail img-circle

во feature, Вести

Не можете да скриете весленски брод во тврдина од контејнери. Ова неодамна го дознаа од Lucasfilms, кога JediNewsUK ја сподели сателитската снимка на која се гледа Millennium Falcon.

Бродот е скриен до љубопитните погледи на земја, но контејнерите не можат да го скријат од сателитските снимки. Локацијата на која е забележан бродот е во Longcross Studios во Англија.

Со оглед на тоа дека ова не изгледа на постојана локација на која ќе се наоѓа „бродот“, најверојатно наскоро ќе биде поместен. Millennium Falcon е еден од најпрепознатливите вселенски летала од филмовите. Најверојатно и во новиот дел на Star Wars бродот ќе има значителна улога, но тоа ќе го дознаеме подоцна.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments