LG ја претстави новата ултра тенка W7-серија на телевизори

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести, Хардвер

Новите телевизори од LG се ултра тенки, а овојпат кога велиме ултра навистина и го мислиме тоа. Серијата W7 е потенка од 3 милиметри, да бидеме прецизни, точно 2.6 милиметри.  Единствен начин за инсталација на телевизорот е да се прицврсти на ѕид.

Серијата е со резулуција 4К која станува стандард кај новите модели. Сепак ова е предобро за да биде потполна вистина. Со оглед на дебелината, на телевизорот нема простор за потребните приклучоци. Четири HDMI порти, три USB порти како и оптичка порта се поставени на „додатокот“ кој со екранот е поврзан преку тенка лента. Во овој додаток се сместени и звучниците за телевизорот. Постои можност лентата да се скрие во ѕидот, но корисникот сепак мора да пронајде простор за додатниот дел.

Малата димензија овозможува телевизорите да бидат значително полесни. Новата 65-инчна верзија ќе тежи единствено 8 kg, 77-инчниот модел тежи 12 килограми. За тежината на додатокот засега нема податоци.

Засега нема дополнителни податоци за цената и достапноста на W7-серијата.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments