Кријте драјвови со Windows Drive Hider

Не е убаво да се кријат работи. Ова е исклучително точно, но само доколку никогаш не сте биле во ситуација да морате да го делите компјутерот со некого. Најблиските знаат да ја нарушат вашата приватност и да си земат за слободат да избришат одредени фајлови, како би имале простор за некои нивни приоритети. Во овие ситуации побарајте спас во најновата верзија на Windows Drive Hider.

Windows Drive Hider 4 прави одреден драјв, или драјвови од вашиот хард диск да станат невидливи за да никој не ни знае дека постојат. Апликацијата е од пренослив карактер, не зафаќа голем простор на вашето USB, а брзо крие и открива драјвови. Драјвовите можете да ги криете не само од моментиот корисник, туку и од сите корисници на компјутерот.

Најновата, четврта верзија првенствено воведува поддршка за најновата верзија на Windows 10. Покрај ова, алатката листа корисни податоци за драјвовите, а се испорачува и како инсталационен пакет за 32, односно 64 битна верзија за оперативен систем од XP, па нагоре.

Windows Drive Hider невешто се крие тука!

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Прочитај повеќе тука…IT.mk […]