Koplayer покренува мобилни апликации и игри во Windows

И Windows и Android платформите се исклучително богати со апликации и игри, а нивната масовна достапност до корисникот, како и уникатноста на платформите, има допринесено до значителни форми на ексклузивност. Токму поради тоа одредени апликации и игри се прават само за одредена платформа, со механики кои ги земаат во предвид предностите на платформата. Но, доколку, од некоја причина, сакате да покренете Android апликација или игра во Windows околина, потребна е употреба на таканаречени емулатори.

Koplayer е емулатор кој ви дозволува да покренувате мобилни игри и апликации на Windows. Таквите апликации може да се или достапни на Google Play или пак да се преземени во APK (Android Aplication Package) форматот од одредени сајтови.

Koplayer поддржува напредни функции како OpenGL и хардверска акцелерација. Паралелно со ова, нуди поддршка за повеќе акаунти, поддржува снимање видеа, како и употреба на гејмпади и тастатури.

Најновата, втора верзија го надградува системот на Marshmallow (верзија 6) и поправа одредени проблеми кои се јавуваа како резултат на компатибилноста.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk