Контролирај што Google знае за тебе преку новиот My Accout сервис

My Account е нов сервис за приватност на Google со која на корисниците им се овозможува од едно место да ги проверат и променат сите опции за приватност на Google профилите. Податоците кои се споделуват на: Google Maps, YouTube, пребарувачот, но и промената на лозники, нотификации, како и основи опции можат да се променат од едно место.

Корисникот може и да ги провери уредите кои ги користи за пристап до сервисите на Google, да ги провери страните и апликациите кои ги користи, да ја провери безбедноста на својот профил, но и да провери и да промени кои податоци ги собира Google од секој сервис посебно.

My Account доаѓа со простор каде корисникот може да се запозне со праксата на Google, односно што прави компанијата ос податоците кои ги собира. Покрај пергледи корисниците можат дитектно од страната да ги променат своите лозинки, да ги променат нагодувањата за реклами или да ги променат личните податоци.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments