Концепт за Android уред со 3 флексибилни екрани на допир

во Мобилни

Според Кристиjан, обликот на Flip Phone е со цел да се разликува од другите телефони, кои сите се во правоаголна форма и екран на допир, често и тешки за разликување од другите.

„Уникатната форма и дизајн би требало да го направи поразличен од другите, но и да понуди корисничкото искуство на користење паметни телефони да биде повозбудливо и поактивно.“

What is being creative? from Kristian Larsen on Vimeo.

(Via Тhe Next Web)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments