#комкаст 99 – Content Marketing со Данче Азманова од Embed Social

во Совети

Во 99-та „епизодата“ на #Комкаст се дискутира за контент маркетинг и што е потребно за креирање на квалитетна содржина. Гостин на Дарко му е Данче Азаманова од Embed Social. За креирањето на маркетинг кампања се потребни повеќе предзнаења: од сервисот што се рекламира до навиките на корисниците/купувачи кои би биле заинтересирани. Она што го одликува добриот контент маркетинг е квалитетот на содржината која треба да му помогне на корисникот да одлучи дали она што се рекламира е вистинскиот избор за него. Креирањето на кампања за секој производ, алатка или сервис е уникатен и интересен предизвик.

#Комкаст e видео подкаст за технологија, маркетинг и нови медиуми со Дарко Булдиоски од NewMedia MK.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk