#комкаст 95 – Претпродажба, со Јоцо Тодоровски

во ИТ.МК

Гостин на Дарко во овој подкаст му е Јоцо Тодоровски. Во оваа епизода на комкаст, тој го пренесе своето искуство преку серија примери на кои работел со брендови во Македонија, Бугарија, но и глобални стартап компании.

Фокус во епизодата е претпродажбата како модел на маркетинг, но и многу други полиња од дигиталниот маркетинг.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments