Koj e вашиот Facebook имејл? И во .мк старуваше новиот систем за пораки

во Друштвени мрежи

Модерниот систем за пораки“ како што го нарече Facebook има три важни делови. Сите пораки се постојани како стрим, има архива на сите ваши пораки и комуникации, и има социјален инбокс каде се собираат сите facebook, SMS и имејл пораките.

Една интересна новина е што при одговарање на пораки/пишување нови ќе ги приметите минимализирани опциите за закачување фајл и слики, а самата порака се праќа со Enter копчето по што ви се отвара pop-up прозорче кое ве прашува дали после кликнатиот Enter да продолжите да пишувате или да се прати пораката. Ова може да нервира, но има опција да се изгаси оваа „брзо праќање“, односно да се отштиклира малото Enter знакче – искривена стрелка.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
7 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
ace
ace
11 years ago

јас го имам уште пред 1 недела можи и пред 2 не знам точно само знам дека го користев рекордно 1 минута :) од друг емаил испратив една порака колку да видам како е и видов дека е катастрофално. златен gmail со 300 функции што има сега fb емаил . глупости

trackback

[…] This post was mentioned on Twitter by itcommk, socialmediaday . socialmediaday said: RT @itcommk: Koj e вашиот Facebook имејл? И во .мк старуваше новиот систем за пораки http://bit.ly/hgEC0y […]

kiro
kiro
11 years ago

isto !

zlateway
zlateway
11 years ago
Reply to  kiro

и јас мислам исто, веднаш откако излезе новиве пораки на фб, проверив по сите популарни сајтови за ИТ вести, видов нема ништо за тоа, и веднаш пишав на мојот блог: http://0.mk/decb
касно палите it.com.mk :Р

Daniel Ilievski
11 years ago

ехехееее… касно палите вие :)

Горјан Јовановски

Не би рекол, постепено излегува сервисов, пример јас уште го немам :)

Deniel San
11 years ago

Исто и јас :S