Tesla Model X Ludicrous и Model S P100DL се побрзи од Lamborghini Aventador SV. Возилата се тркаа на 400 метри. На ова растојание моторот на Lamborghini не можеше да му спротивстави на електричниот мотор на Tesla. Model X постави и рекорд за најбрзо извозени 400 метри ( 1/4 милја).

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments